Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Kurs euro czeka już na posiedzenie EBC

Rynki walutowe rozpoczęły tydzień  w oczekiwaniu na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, które ma odpowiedzieć na pytanie kiedy nastąpi dalsze złagodzenie polityki pieniężnej strefy euro. Euro handluje dziś stabilnie nieco powyżej poziomu 1,1200 USD a do polskiego złotego nieco poniżej poziomu 4,25.

Inwestorzy i analitycy walutowi oczekują, że EBC w odpowiedzi na słaby wzrost gospodarczy w strefie euro i wciąż niską inflację złagodzi swoją retorykę w tym tygodniu, aby mieć możliwość obniżki stopy depozytowej już we wrześniu. Z kolei w przyszłym tygodniu analitycy zgodnie przewidują pierwszą od wielu lat obniżkę stóp procentowych przez amerykański Fed. Obniżka o 25 punktów bazowych jest już dawno wyceniona prze rynki, natomiast po zeszłotygodniowym gołębim wystąpieniu nowojorskiego prezesa Fed-u Johna Williamsa, znaczenie wzrosła też szansa obniżki stóp aż o 50 punktów bazowych. W wystąpieniu tym powiedział on, że bank centralny musi działać szybko, gdy wzrost gospodarczy słabnie. Po tym wystąpieniu szanse mocniejsze obniżki stóp wzrosły do 71% ale obecnie wynoszą już niecałe 20% po weekendowym sprostowaniu ze strony rzecznika Fed-u, który powiedział że uwagi Williamsa nie odnoszą się do ,,potencjalnych działań politycznych”.

Zobacz także: Plan handlowy tydzień 4, lipiec 2019. Indeksy, waluty, surowce. Co zrobi kurs euro i kurs dolara?

Para EURUSD handluje od kilku dni w wąskim przedziale zlokalizowanym powyżej poziomu 1,1200. Z technicznego punktu widzenia para wciąż porusza się w trendzie bocznym ograniczonym przez strefę wsparcia powyżej poziomu 1,1180 od dołu oraz strefę oporu ograniczoną przez poziom 1,1345 od góry. Strefa oporu ma silniejsze znaczenie, bo w pobliżu poziomu 1,1320 przebiega też 200-okresowa średnia ruchoma. Dopiero przebicie którejś z tych stref mogłoby wskazać dalszy kierunek ruchu na parze.

Kurs pary EURUSD

Kurs euro do złotego wciąż ma problemy z przebiciem strefy oporu zlokalizowanej poniżej poziomu 4,27. Udane przełamanie w górę tej strefy mogłoby oznaczać dla pary EURPLN powrót do szerokiego kanału notowań ograniczonego przez poziomy 4,26 i 4,34.  Obecnie jednak widoczny  jest powolny powrót do spadków w kierunku wsparcia w rejonie 4,23. Kontynuacji spadkowego scenariusza sprzyja poruszanie się kursu poniżej 200-okresowej oraz 50-okresowej średniej ruchomej.

Kurs pary EURPLN

Exit mobile version