Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Indeks dax po raz trzeci powraca do krawędzi korekty spadkowej 1:1

DAX po raz kolejny przy poziomie OB!

Ostatnia korekta opisana TUTAJ na tym walorze dotarła do krawędzi overbalance i równie szybko i gładko została sprowadzona do nowych minimów. Niestety nie możemy tego samego powiedzieć tym razem, gdzie rynek zawraca już po raz trzeci, nie wykonując nowych minimów. Zawieram już drugą pozycję na tym walorze. Pierwszą zamknąłem po dynamicznych spadkach o około 40% korekty, powodem zamknięcia był brak dopełnienia luki dziennej z nocnego otwarcia, obawiałem się o powrót ceny do p                          oziomów overbalance. Obawy były słuszne, co możemy zauważyć po dynamicznym wybiciu poza krawędź overbalance. Aktualnie mamy już trzeci test krawędzi, tym razem również zagrywam z stop lossem na lokalnych maksimach.

AUD/USD Overbalance w Overbalance!

Moje ulubione sygnały, czyli overbalance w overbalance, które zawsze zagrywam podwójnym bądź potrójnym lotem, w zależności od rozpiętości korekty. TUTAJ opisałem tą  parę walutową jako korektę 1:1 na interwale dziennym. Teraz możemy zauważyć, że kupujący nawet na mniejszych interwałach respektują poziomy OB. Myślę, że poziom 0.6891 nie zostanie już więcej przetestowany, stąd przestawienie stop loss na break even.

Ropa WTI – chwilowa próba zmiany trendu?

Możliwa aktualnie jest chwilowa zmiana trendu na tym walorze. Mieliśmy już dynamiczne spadki po zamieszaniu na linii Iran – USA. Tymczasem oczekuję na spadki do ceny 58.08, gdzie zastanowię się nad zajęciem pozycji długiej, nawet do ceny 60$.

USD/CHF blisko ATR i OB

Na tej parze walutowej wcześniej miało miejsce overbalance wzrostowe, które rynek bardzo pięknie wykonał co do pipsa. Następnie po głębszych spadkach sprzedający zareagowali na ten zasięg do kolejnych minimów. Tymczasem mamy cenę tego waloru blisko poziomu 0.9754, gdzie osobiście zamierzam otworzyć zlecenie. Celem będzie 50% wartości korekty overbalance, ponieważ kurs Dolara w stosunku do Franka Szwajcarskiego znajduje się na ekstremalnie niskich poziomach.

Exit mobile version