Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna Złota i Ropy WTI na 04.09.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kurs Złota traci impet wzrostowy, korekta blisko?

Impulsywny cykl wzrostowy fali piątej z poziomu $1,401 osiągnął poziom $1,564 w dniu 26 sierpnia i od tamtej pory rynek znajduje się w lokalnym, krótko terminowym trendzie bocznym. Trend ten może szybko przerodzić się w trend spadkowy w formie korekty, gdyż na interwale czterogodzinowym widoczny jest wyraźny spadek momentum wzrostowego, a ponadto wystąpiła na tym interwale wyraźna dywergencja spadkowa między wskazaniami oscylatora a zachowaniem rynku. Na dobrą sprawę korekta spadkowa mogła już właściwie się zacząć, gdyż wyraźnie widać, że obecny ruch spadkowo-boczny składa się z trzech fal, mogących być początkiem tejże korekty spadkowej. Pierwszym poziomem docelowym dla spadków będzie poziom wsparcia technicznego na $1,489 – $1,486, ale może on nie wytrzymać naporu strony podażowej, więc w razie pogłębienia się korekty spadkowej, następne wsparcie techniczne widoczne jest na poziomie $1,453. Warto również zauważyć, że na interwale tygodniowym cena uderzyła w strefę podaży, która była ostatnio testowana w 2015 roku, więc jej wyraźne naruszenie może doprowadzić nawet do wzrostów w kierunku szczytu cenowego na poziomie $1,924. Czas pokaże.

Ropa WTI nadal uwięziona w konsolidacji horyzontalnej

Kolejnym aktywem, które kontynuuje handel w przedziale konsolidacji horyzontalnej jest Ropa WTI. Kurs Ropy jest zamknięty między poziomami 52.94 (dolne ograniczenie konsolidacji horyzontalnej) a 57.47 (górne ograniczenie konsolidacji horyzontalnej). Z punktu widzenia teorii fal Elliotta, rynek obecnie rozwija korektę fali (ii), a ponieważ jest ona już dość rozległa w czasie i w cenie, możliwe jest szybkie jej zakończenie i ponowienie trendu wzrostowego. Oczywiście, aby potwierdzić wzrosty, byki muszą przebić się przez górne ograniczenie konsolidacji horyzontalnej zlokalizowane między poziomami 56.71 – 57.47, gdyż tylko wtedy rozwinie się impulsywna fala (iii). Obecnie cena odbiła się od wsparcia technicznego na 52.94 i jak na razie dziarsko zmierza na północ, więc wstępne oznaczenie scenariusza korekcyjnego promuje jej zakończenie na tym właśnie poziomie.

Exit mobile version