Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna USDTRY i GBPJPY na 15.05.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

GBPJPY rozpoczyna spadki w fali trzeciej

Zgodnie z wcześniejszymi analizami pary GBPJPY, cena po zakończeniu korekty wzrostowej fali (ii) niższego rzędu na poziomie 146.48 zaczęła impulsywnie spadać w kierunku poziomu wsparcia na 143.75. Poziom ten został wybity bardzo szybko i cena kontynuowała spadki już jako fala (iii) impulsu niższego rzędu. Na razie cena zatrzymała się na poziomie 141.31 i może on być uznany za koniec fali (iii), tak więc lokalna korekta niższego rzędu w fali (iv) nie powinna naruszyć poziomu 143.75 inaczej scenariusz impulsywny będzie unieważniony. Lokalnym poziomem oporu, który jak na razie skutecznie blokuje wzrosty na rynku GBPJPY jest poziom 142.21, który już dwa razy został testowany. Następnym poziomem docelowym dla ceny jest poziom 140.99, ale że znajduje się dość blisko zakończenia fali (iii), warto wskazać także na poziom 140.26, który jest 50% zniesieniem ostatniej dużej fali wzrostowej rozpoczętej w styczniu 2019 roku. Poziom ten w późniejszym czasie powinien zostać przetestowany i jeżeli niedźwiedzie nabiorą rozpędu w kolejnej fali trzeciej, to mogą bardzo szybko wytestować poziom 61% zniesienia Fibonacciego zlokalizowanego na poziomie 138.42. Reszta w rękach rynku i jego możliwościach wyrysowania gwałtownych impulsywnych spadków w miarę jak fala trzecia będzie się rozwijać.

USDTRY: mamy szczyt fali X?

Wyznaczenie szczytu dla fali (c) fali C wyższego rzędu na poziomie 6.2456 na parze USDTRY okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż rynek wykonał bardzo gwałtowną korektę spadkową po zaliczeniu tego poziomu. Można więc natenczas założyć, że fala X wyższego rzędu została zakończona i mogła rozpocząć się kolejna duża fala spadkowa, co jest najzupełniej zgodne z długoterminowym scenariuszem. Poziom konsolidacji horyzontalnej na 5.9821 służący teraz jako wsparcie techniczne został wytestowany, ale cena nie odbiła za bardzo do góry i nie wygląda na to, że lokalne wzrosty będą jeszcze kontynuowane. Idealnym rozwiązaniem byłoby ponowienie ruchu spadkowego po naruszeniu poziomu 5.9226 i wytestowane następnego poziomu wsparcia na 5.8596. Jeżeli tak się nie stanie, to rynek ma duże szanse na przejście w cykl konsolidacji ostatnich zysków, czyli w korektę horyzontalną.

Exit mobile version