Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna GBPJPY oraz Ropy na 03.05.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

GBPJPY szykuje się do kontynuacji spadków

Na rynku GBPJPY nadal nie widać żadnego imponującego postępu, jeżeli chodzi o rozwój impulsywnej fali spadkowej (iii). Rynek po wykonaniu nieco dłuższej niż pierwotnie zakładano korekty fali 2/(b) ze szczytem na poziomie 147.00 wyrysował widoczną na wykresie czterogodzinnym pierwszą falę spadkową niższego rzędu, oznaczona jako fala (i) zielona. Potem nastał czas korekty wzrostowej, która jak do tej pory osiągnęła poziom 61% zniesienia Fibonacciego poprzedniej spadkowej fali impulsu i zatrzymała się w okolicach poziomu 145.74. Na interwale czterogodzinowym rynek wyrysował formację świecową Objęcia Bessy i cena zaczęła zawracać na południe. O ile presja niedźwiedzi nie osłabnie, następnym poziomem docelowym jak 144.70, czyli lokalne wsparcie techniczne, a jeżeli i ten poziom nie wytrzyma naporu niedźwiedzi to cena może po raz kolejny odwiedzić główny poziom wsparcia, czyli 143.82. Przypominam po raz kolejny, że rynek jest w cyklu impulsywnym spadkowym fali (iii) wiec gwałtowny i głęboki spadek cen jest obecnie oczekiwany według tego scenariusza. Pierwszym poziomem docelowym dla fali (iii) byłby poziom technicznego wsparcia na 140.92, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do zakończenia całkowitego cyklu spadkowego.

Ropa nadal w cyklu korekcyjnym, możliwe pogłębienie spadków

Gorąco zrobiło się na rynku Ropy, gdy zgodnie ze wcześniejszym scenariuszem rynek zakończył falę (b) lokalnej korekty wzrostowej na poziomie 64.77 i dokończył w sposób impulsowy spadki w fali (c). Ta ostatnia fala prawie osiągnęła poziom 50% zniesienia Fibonacciego a co za tym idzie równość długości korekt (a) = (b) została też prawie osiągnięta (poziomem docelowym był poziom 60.41 a fala spadkowa jak do tej pozy zatrzymała się na poziomie 60.92). Można jeszcze oczekiwać, że spadki w fali (c) będą kontynuowane o ile wcześniej nie zostanie naruszony poziom 62.75. Proszę również zwrócić uwagę na widoczną na wykresie czterogodzinowym dywergencję wzrostową, zapowiadającą przynajmniej chwilową przerwę w spadkach tego waloru. W przypadku kontynuacji korekty spadkowej forma i czas trwania korekty mogą ewoluować w kierunku bardziej złożonych form.

Exit mobile version