Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna GBPJPY i EURUSD na 19.09.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kurs GBPJPY kończy korektę wzrostową?

Ze względu na wydłużenie ostatniej fali wzrostowej C aż do poziomu 135.64, poprzedni licznik falowy musiał zostać zaktualizowany ze względu na złamanie reguł między falami niższych rzędów dotyczących nakładania się fali pierwszej na falę czwartą. Zmiany mają znaczenie kosmetyczne i nie zaburzają długoterminowego scenariusza falowego prezentowanego na poprzednich analizach: rynek GBPJPY stoi na krawędzi potencjalnie znaczącego, długoterminowego zjazdu poniżej poziomu 126.54 oraz 123.82. Będzie to najprawdopodobniej fala 3 wyższego rzędu, czyli najgwałtowniejsza i najbardziej dynamiczna fala w całym cyklu impulsywnym na rynkach walutowych. Sytuacja na niższych interwałach przedstawia się natomiast następująco: aby potwierdzić szczyt fali C i jednocześnie fali 2 na poziomie 135.64, rynek powinien zejść do poziomu wsparcia technicznego na 132.99 i wybić ten poziom wsparcia w sposób dynamiczny. Wykonany w ten sposób overbalance będzie potwierdzeniem zakończenia wzrostów w fali C fali 2, a charakter spadków będzie odpowiadał albo za rozpoczęcie impulsu, albo za kontynuację korekty w fali 2, ale w sposób bardziej złożony w czasie i w cenie. Warto obserwować rozegranie przez uczestników rynku obecnych poziomów cenowych.

Kurs EURUSD nie kwapi się ze wzrostami, będzie dłuższa korekta?

Po wykonaniu dołka fali 2 głównego rzędu na poziomie 1.0925, byki zainicjowały cykl impulsywny, mający na celu potencjalne odwrócenie trendu spadkowego, ale jak na razie, mimo upływu dni, nie widać jeszcze większego ruchu cenowego. Jest za to wyraźnie wyrysowana fala (2) korekty spadkowej, ale nie widać impulsywnej kontynuacji odbicia od poziomu 1.0925. Lokalny szczyt utworzony na poziomie 1.1109 to wciąż za mało, aby fala (3) mogła zostać zakończona, więc najprawdopodobniej rynek cały czas kontynuuje korektę fali (2), ale tym razem korekta ewoluuje w kierunku bardziej złożonej w czasie i cenie struktury WXY. Poziomy docelowe dla fali (3) nadal obowiązują i są to poziomy 1.1161 oraz 1.1248. Pozostaje czekać na zakończenie korekty fali (2).

Exit mobile version