Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna EURUSD i SP500 na 06.06.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

SP500 tesuje linię trendu spadkowego

Indeks amerykańskiego szerokiego rynku SP500 dynamicznie odbił od poziomu zakończenia fali Y, czyli poziomu 2725 punktów i na chwilę obecną testuje opór krótkoterminowej linii trendu spadkowego w okolicach poziomu 2825. Odbicie zatem ma 100 punktów i dość impulsywny charakter, co może oznaczać jakąś bardziej rozbudowaną formę korekty. Przed bykami jednak znajduje się widoczna strefa oporu, zlokalizowana pomiędzy poziomami 2832 – 2841 punktów i następny ruch na SP500 będzie zależał od tego, czy ta strefa zostaje pokonana w sposób impulsywny. W takim wypadku cena powinna wzrosnąć do poziomu 2892 punktów, natomiast w przypadku porażki najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 2799 punktów. Wybicie dołem poziomu wsparcia będzie oznaczało powrót do trendu spadkowego i co najmniej test poziomu 2760 punktów. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta cała spadkowa struktura falowa od szczytu fali (B) wyższego rzędu zaczyna być coraz bardziej złożona w czasie i w cenie, co oznacza jej możliwą ewolucję w kierunku korekty złożonej. Ponadto, tak długo, jak poziom 2892 nie jest wyraźnie naruszony, w dalszym ciągu możliwa jest jeszcze jedna fala spadkowa, a całość formacji przybierze wtedy postać WXYXZ.

EURUSD wybija wazny poziom oporu

Na parze EURUSD nastąpiło oczekiwane wybicie powyżej poziomu 1.1262, a nowy lokalny szczyt został ustanowiony na poziomie 1.1305. Niestety, cena szybko powróciła pod poziom 1.1262 i w czasie pisania analizy znajduje się w okolicach 1.1233, czyli wybicie nie było stabilne i zdecydowane. Poza tym warto również zauważyć, że na interwale dziennym wczorajsza świeczka charakteryzuje się długim cieniem górnym i zamknięciem poniżej poziomu otwarcia, co można zinterpretować jako próbę przejęcia kontroli nad ceną przez niedźwiedzie a samą świeczkę można zaliczyć do Pin Bara albo nawet jako formację Spadającej Gwiazdy (choć korpus jest nieco za duży). Niemniej jednak chodzi o to, że była próba impulsywnego wybicia powyżej szczytu fali (iv) niższego rzędu, wiec jak na razie ostatni ruch wzrostowy będziemy traktować jako falę 1 nowego, potencjalnego trendu wzrostowego. Obecnie, jak widać, trwa korekta spadkowa a poziomem unieważniającym scenariusz impulsywnego wybicia z klina jest poziom 1.1107.

Exit mobile version