Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna EURPLN i Złota na 17.07.2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

[cmsmasters_sidebar shortcode_id=”jnlvyohb25″ sidebar=”midzy-postami-250×300″ classes=”reklamamobile”]

Kurs euro do złotówki (EURPLN) spada po nieudanej próbie rajdu wzrostowego

Rynek EURPLN zniżkuje w okresie wakacyjnym po nieudanej próbie wybicia poziomu 50% zniesienia Fibonacciego zlokalizowanego na poziomie 4.2729. Szczyt cenowy wykonany podczas próby wybicia i zlokalizowany na poziomie 4.2745 został oznaczony jako fala X, czyli łącznik korekty spadkowej ABC. Korekta ta jest cały czas przed nami i rozwija się stopniowo w miarę jak kurs EURPLN spada do poziomów docelowych widocznych na interwale tygodniowym, czyli poziomu 4.2326. Jest to już raz wytestowany poziom 61% zniesienia Fibonacciego ostatniej dużej fali wzrostowej, na naszym wykresie został on oznaczony jako dołek dla fali C wyższego rzędu. Po drodze oczywiście jest jeszcze parę przeszkód dla niedźwiedzi w postaci poziomu wsparcia na 4.2461 – 42454 oraz górnego ograniczenia starego kanału spadkowego w okolicach 4.2380. Scenariusz spadkowy dla kursu EURPLN jest nie tylko wspierany przez typowe price action, ale również przez wskaźniki techniczne, jak chociażby rozkład momentum: od czasów szczytu na poziomie 4.2745 cały czas momentum spadkowe rośnie a rynek nie znajduje się jeszcze w stanie wykupienia, więc jest jeszcze przestrzeń do dalszych spadków.

Złoto nadal w konsolidacji horyzontalnej

Po wykonaniu szczytu na poziomie $1442, rynek Złota rozpoczął korektę spadkową o charakterze horyzontalnym, czyli bardzo typową dla fal czwartych formację Trójkąta. Jak wynika z wykresu, wewnętrzne fale formacji, czyli fale a, b, c oraz d zostały już wykonane. Pozostała jeszcze do zrobienia fala e, a po niej formacja Trójkąta powinna zostać zakończona, gdyż cały cykl korekcyjny w fali (4) dobiegnie końca. Pierwszym poziomem docelowym dla fali e jest poziom $1401, ale nie wykluczam jeszcze możliwości testu dolnego ograniczenia formacji Trójkąta na poziomie $1390. Warto zauważyć, że po zakończeniu fali (4) do wykonania przez rynek pozostaje jeszcze fala (5) impulsu wzrostowego, więc spodziewane są nowe szczyty cenowe powyżej poziomu $1442, o ile najpierw nie zostanie wyraźnie naruszony poziom szczytu fali (1), czyli poziom $1348 (następuje wtedy unieważnienie scenariusza impulsywnego).

Exit mobile version