Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza techniczna EUR/USD na 08/02/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę rynku walutowego oraz giełdowego. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Dzisiejszą analizę kontynuować będziemy na interwale H4, celem uaktualnienia poprzednich poziomów cenowych, jak i oznaczeń fal Elliotta. Analiza na większych interwałach czasowych, czyli tak zwany kontekst rynkowy, została opublikowana tutaj i tutaj.

Kurs EURUSD – H4

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, gdyż cena nadal zmierza w dół wykonując przy tym nowe lokalne minima. Ostatnie z nich zostało wykonane na poziomie 1.1323 i zostało oznaczone jako tymczasowy dołek dla fali (iii), zakończony również formacją świecową typu Pin Bar. Możemy również zauważyć, że cały ruch spadkowy w domniemanej fali (iii) rozgrywa się wewnątrz kanału spadkowego i dopiero niedawno nastąpiło przyśpieszenie tych spadków i wybicie dołem z kanału. Takie zachowanie ceny oznacza, że fala (iii) jest już blisko zakończenia i powinniśmy się spodziewać jakiejś formy lokalnej korekty wzrostowej w fali (iv). Na wykresie przykładowo wyrysowałem schematycznie korektę w formie formacji Trójkąta, która jest bardzo typową formacją cenową dla korekty fali (iv). Po zakończeniu korekty spodziewam się dalszej kontynuacji ruchu spadkowego w fali (v), której poziom docelowy zostanie wyznaczony dopiero po zakończeniu fali (iv), nie wcześniej. Na razie logicznym wyborem dla dołka fali (v) jest poziom wsparcia technicznego na 1.1288, ale może on zostać z łatwością wybity.

Warto zauważyć, że rozkład momentum spadkowego w miarę rozwijania się fali (iii) jest prawidłowy, ale na samym końcu zaczyna być już widoczna dywergencja wzrostowa pomiędzy momentum wskazywanym przez AO a ceną rynkową. Taka sytuacja jest również zapowiedzią potencjalnego końca fali (iii) i korekcyjnych wzrostów w fali (iv), które mogą zostać zapoczątkowane w każdej chwili.

Proszę pamiętać, że nadchodząca korekta fali (iv) może przybrać zupełnie inną formę korekcyjną niż formacja Trójkąta, niemniej jednak powinna być ona inna niż formacja korekcyjna Zyg-Zaka, która jest już obecna w fali (ii). Jest to tak zwana zasada zamienności korekt.

Exit mobile version