Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza pary EUR/USD na 05/02/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę rynku walutowego oraz giełdowego. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kontynuując wczorajszą analizę pary EUR/USD z interwału tygodniowego (dostępna tutaj), dziś zejdziemy o jeden interwał w dół i będziemy nadal analizować tę parę metodą fal Elliotta. W tym wypadku skupimy się na bardziej szczegółowym interwale dziennym.

Na tym interwale czasowym zaznaczyłem dwa możliwe scenariusze długoterminowe. Pierwszy z nich zakłada możliwość ponowienia spadków ze względu na niedokończoną falę (C) fali (2) większego rzędu. Oznaczałoby to, że szczyt fali (B) jest już wykonany przez rynek na poziomie 1.1568 a kolejnym krokiem jest przeczekanie do rozwinięcia się w całości fali (C). Pierwszym poziomem docelowym byłby poziom wsparcia na 1.1213, ale ten poziom może zostać z łatwością wybity dołem, a cena zmierzać będzie ku znacznie niższym poziomom cenowym. Proszę zauważyć, że scenariusz ten zakłada cały czas, że korekta wykonywana przez rynek jest korektą prostą typu ABC.

Kurs EURUSD – dzienny

Drugi scenariusz natomiast, zwany scenariuszem alternatywnym, zakłada, że fala spadkowa, która została zakończona na poziomie 1.1213 jest falą impulsywną (została ona oznaczona jako fala alt: 1/A). Oznacza to, że korekta spadkowa dużej fali (1), która ma swój szczyt na poziomie 1.2555 nie została jeszcze zakończona, a wręcz przeciwnie, została wykonana jedynie jej pierwsza fala spadkowa, czyli fala alt: 1/A. Jeżeli pierwsza fala spadkowa korekty jest impulsem, to oznacza, że korekta przybierze formę głębokiego Zyg-Zaka. Ten rodzaj korekty ma także trzy fale, oznaczone jako ABC, chyba że jest podwójnym zygzakiem, no to wtedy jest oznaczony jako ABCXABC. Tak czy owak, wychodzi na to, że scenariusz alternatywny jest znacznie bardziej spadkowy niż scenariusz główny, gdyż do rozwinięcia się prawidłowego Zyg-Zaka potrzeba większych spadków cenowych, czyli fala (C) w tym wypadku znajdzie swój dołek znacznie niżej niż w scenariuszu głównym.

Jakby nie patrzeć, oba scenariusze zakładają dalsze spadki, kwestią sporną jest natomiast ich możliwy zasięg. Moją propozycję potencjalnego zakończenia fali (2) przedstawię w jutrzejszej analizie.

Exit mobile version