Site icon Forex – Analizy, Komentarze Giełdowe, Aktualne Kursy – PoznajRynek.pl

Analiza pary EUR/USD na 04/02/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę rynku walutowego oraz giełdowego. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Analizę zaczniemy od najwyższego interwału, czyli miesięcznego. Widać na nim, że pięć impulsywnych fal wzrostowych zostało zakończonych na poziomie 1.2560, który oznaczyłem jako szczyt fali (1) wyższego rzędu. Warto zaznaczyć, że fala (1) zniosła prawie 61% poprzedniego ruchu wzrostowego, gdyż 61% Fibonacciego znajdował się dokładnie na poziomie 1.2593, więc brakło tylko 33 pipsów, co na taki duży ruch wzrostowy jest akceptowalne. Od tamtego czasu (Luty 2018), rynek wykonywał korektę spadkową w formie fali ABC, z których fala A została zakończona, jest całkowicie widoczna a jej struktura wewnętrzna jest impulsywna. Oznacza to, że forma korekty ABC może przybrać kształt korekty typu Zyg-Zak, czyli do jej pełnego zakończenia brakuje jeszcze fali B i C. Co prawda fala B mogłaby zostać uznana za zakończoną na poziomie 1.1817, to w dalszym ciągu fala C wydaje się jeszcze zbyt krótka w czasie, aby spełnić wymogi korekty w formie Zyg-Zaka. Dlatego też uważam, że korekta spadkowa ABC jeszcze nie została zakończona i fala C nadal ma szansę się rozwinąć w pełni. Pierwszym poziomem docelowym dla fali C byłby poziom 61% zniesienia Fibonacciego na 1.1185, chociaż i ten poziom może zostać wybity dołem, jeżeli fala C się wydłuży. Niemniej jednak ten scenariusz będzie rozpatrywany bardziej szczegółowo dopiero wtedy, gdy cena uderzy w poziom 1.1185 (o ile w ogóle).

Kurs EURUSD – miesięczny

Scenariuszem alternatywnym wobec obecnego scenariusza prostej korekty spadkowej ABC w formie Zyg-Zaka, byłaby jakaś forma korekty bardziej złożonej, na przykład Podwójny Zyg-Zak, a nawet Potrójny Zyg-Zak. Oznaczałoby to, że zasięg korekty spadkowej byłby jeszcze niższy niż zasięg korekty charakterystycznej dla typowego pojedynczego Zyg-Zaka. Pierwszym poziomem docelowym byłyby wobec tego okolice 1.0876, gdzie również jest mocne wsparcie techniczne wyznaczone po lokalnym szczycie z dnia 4 grudnia 2016.

Proszę pamiętać, że przedstawiony przeze mnie scenariusz spadkowy może również ewoluować w jeszcze bardziej złożoną formę korekty spadkowej, zarówno w czasie, jak i w cenie, ale o tym przekonamy się w miarę upływu czasu.

Exit mobile version