piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Tydzień wypełniony ważnymi danymi. Kurs euro do dolara wyhamował wzrosty

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Noble Securities S.A.
Noble Securities S.A.https://noblesecurities.pl/
Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. Noble Securities S.A. to jeden z pierwszych domów maklerskich, działający na polskim rynku kapitałowym od 1994 r. W okresie 25 lat zdobył cenne doświadczenia, dzięki którym zaufało mu tysiące klientów. Zapewnia profesjonalne wsparcie w działaniach inwestycyjnych na rynku kapitałowym, poparte wiedzą i doświadczeniem maklerów papierów wartościowych.

Podczas poniedziałkowej sesji będą dominowały informacje napływające z Wielkiej Brytanii. Dziś bowiem ma odbyć się głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin nad wnioskiem premiera Johnsona o przeprowadzenie przedterminowych wyborów w dniu 12 grudnia. Kadencja parlamentu może zostać skrócona, jeśli wniosek poprze dwie trzecie posłów. Ponadto decydenci w Unii Europejskiej (UE) mają dziś także rozważyć wniosek o przesunięcie daty Brexitu z 31 października tego roku. Wobec chęci uniknięcia bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, najprawdopodobniej po raz kolejny cały proces zostanie wydłużony w czasie. Dzisiaj głos zabierze również Mario Draghi.

Fed i raport z amerykańskiego rynku pracy

Bieżący tydzień zapowiada się ciekawie na rynkach finansowych przede wszystkim ze względu na posiedzenie Rezerwy Federalnej, a także raport z amerykańskiego rynku pracy. Rynek jest silnie przekonany co do tego, że w październiku dojdzie do kolejnej obniżki głównej stopy procentowej o 0,25% do poziomu 1,75%. Ostatnia decyzja tego gremium wskazywała na podziały w kwestii dalszej ścieżki stóp procentowych, więc nie można wykluczyć scenariusza zakładającego utrzymanie kosztu pieniądza na niezmienionym poziomie do czasu publikacji grudniowych projekcji makroekonomicznych.  Oczekuje się jednak słabszych danych z rynku pracy w USA za październik, co może stanowić impuls do podjęcia działań mających na celu wsparcie gospodarki już teraz. Indeks dolara  zachowuje się stabilnie w oczekiwaniu na decyzję FOMC. Amerykański indeks S&P 500 oscyluje w pobliżu historycznych szczytów.

EUR/USD w okolicy okrągłego poziomu 1,11

Eurodolar wyhamował wzrosty w rejonie 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej i powrócił w okolice 1,1100. Główna para walutowa będzie pozostawała w tym tygodniu pod wpływem danych o inflacji w strefie euro i w Niemczech, gdzie spodziewane są niskie odczyty oraz wstępnych danych odnośnie dynamiki PKB w Eurolandzie. Do większej zmienności na tej parze powinna przyczynić się także środowa decyzja FOMC. Kolejne cięcie stóp procentowych w USA może stać się impulsem do przeceny waluty amerykańskiej.

USD/JPY – wykres dzienny

USD/JPY utrzymuje się powyżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) w skali D1 i pozostaje dość stabilny w październiku. Para sukcesywnie kieruje się w okolice okrągłego poziomu 109,00 jenów za dolara, jednakże utrzymuje się wciąż poniżej geometrycznego poziomu 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z okolic 112,40.  Układ średnich kroczących EMA sprzyja stronie popytowej na tej parze.

EUR/USD – wykres dzienny

EUR/USD wspiera się obecnie na górnym ograniczeniu chmury ichimoku w skali D1. Kurs powrócił w okolice okrągłego poziomu 1,1100 w oczekiwaniu na nowe impulsy. Dopóki notowania utrzymują się powyżej chmury ichimoku, dopóty kurs może podjąć próbę wyjścia na wyższe poziomy cenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły