Rekordowe wyniki kwartalne banku JP Morgan  pompują kurs indeksu Dow Jones

Kursy amerykańskich indeksów giełdowych rosną od początku dzisiejszej sesji giełdowej  dzięki pozytywnemu startowi sezonu raportowania wyników amerykańskich spółek za III kwartał. Kurs indeksu Dow Jones Industrial Average rośnie 1% handlując już powyżej poziomu 27000 punktów, kurs indeksu S&P500 rośnie 1,1% zahaczając o psychologiczny poziom 3000 punktów, a kurs indeksu NASDAQ Composite rośnie 1,2% handlując w pobliżu poziomu 8150 punktów.

Sezon zysków za trzeci kwartał rozpoczął się dziś rano na dobre po publikacji serii raportów z największych amerykańskich banków. Wyniki te odzwierciedlają wciąż dobry stan sektora konsumentów i  nieco spowalniający sektor biznesowy.

Rekordowe przychody banku JP Morgan

Akcje banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co. zyskują już ponad 3,8% po ogłoszeniu rekordowo wysokich przychodów i lepszych od oczekiwań zysków, a to dzięki mocnemu wzrostowi w dziale bankowości detalicznej. Z innych członków indeksu Dow Jones najmocniej, bo aż o ponad 8,5%, rosną akcje United Health Group Inc. po tym jak zyski i przychody okazały się znacznie lepsze od oczekiwań i po tym, jak firma świadcząca usługi opieki zdrowotnej podniosła swoją prognozę zysków na cały rok. Również akcje innego członka indeksu,  Johnson & Johnson, rosną o 2,0% po publikacji przez firmę lepszych od oczekiwań przychodów i zysków kwartalnych oraz po podwyższeniu prognozy wyników na cały rok.

W indeksie S&P500 akcje banku Wells Fargo & Co. rosną o 3,8% po tym jak bank ogłosił niespodziewany wzrost przychodów, chociaż w jego przypadku zyski w trzecim kwartale spadły bardziej niż oczekiwano. Z kolei akcje Citigroup Inc. rosną o 2,1% i to pomimo ogłoszenia najniższych kwartalnych przychodów w tym roku. Pod kreską (0,4%) i to słusznie znajdują się akcje  Goldman Sachs Group po tym jak ogłosił on gwałtowny spadek zysku aż o 26% w porównaniu z ubiegłym rokiem, na który wpłynęła słabość rynku fuzji i przejęć (M&A) oraz rynku gwarancji emisji papierów dłużnych i akcji.

Wciąż brak szczegółów umowy handlowej

Jednak euforia na rynkach akcyjnym może się szybko skończyć, po tym jak opadł entuzjazm związany z umową handlową między USA a Chinami, ze względu na brak przedstawienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących planowanych podwyżek taryf.  Próba połączenia sprzecznych interesów pomiędzy tymi dwoma największymi gospodarkami świata jest wciąż karkołomnym zadaniem, a wypracowanie przez negocjatorów szczegółów porozumienia może okazać się długotrwałe i skomplikowane.

Prezydent oddziału Fed-u z Saint Louis James Bullard podczas rozmowy z dziennikarzami w Londynie powiedział, że inwestorzy mogą być zbyt optymistycznie nastawieni, jeśli chodzi o czas potrzebny na zawarcie umowy handlowej. Podkreślił on również ryzyko pogorszenia koniunktury, a w rozmowie kładł też nacisk na zapobiegawcze działania mające na celu uniknięcie recesji. Jak wiadomo Bullard jest gołębim członkiem Fed-u, który nie zgadzał się w zeszłym miesiącu z decyzją Rezerwy Federalnej o obniżeniu stóp procentowych o ćwierć punktu, żądając zamiast tego obniżki aż o pół punktu procentowego.

Z technicznego punktu widzenia kurs kontraktów na indeks Dow Jones walczy właśnie z psychologicznym poziomem oporu na 27000 punktów. Po jego skutecznym przebiciu kurs miałby otwartą drogę w stronę silnej strefy oporu ograniczonej od góry historycznym szczytem z lipca na poziomie  27394 punktów. W przypadku ataku niedźwiedzi najbliższa strefa wsparcia znajduje się powyżej poziomu 26640 punktów.

Kurs kontraktów na indeks Dow Jones

Z technicznego punktu widzenia kurs kontraktów na indeks S&P 500 ma już otwartą drogę do kluczowej strefy oporu ograniczonej od góry historycznym szczytem z lipca na poziomie  3008 punktów. Wsparcie znajduje się na poziomie 2960 punktów, a zaraz pod nim przebiega tez linia 50-okresowej średniej kroczącej, która mogłaby zahamować ewentualną korektę na kursie.

Kurs kontraktów na indeks S&P500

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o