piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Poranny przegląd: giełdy na świecie w euforii. Jak wygląda sytuacja na DAX, SP500 i ropie WTI?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Giełdy na świecie euforycznie zareagowały na dane dotyczące sprzedaży detalicznej oraz bezrobocia w Stanach Zjednoczonych. Dane znacznie lepsze od oczekiwań, a w połączeniu z potencjalną deeskalacją konfliktów w relacjach zarówno z Chinami jak i z Iranem pomogły amerykańskim indeksom osiągnąć kolejny raz rekordy wszechczasów.
Perspektywa kolejnych cięć podatkowych tylko dolewa oliwy do ognia.

Byki w pogoni za marchewką.

Byki sprawiają wrażenie ślepej pogoni za marchewką, zwiększona skłonność do podejmowania ryzyka czy euforyczny charakter rynku może być efektem oczekiwań dotyczących kampanii prezydenckiej przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi.

Inwestorzy oczekują kolejnych obniżek podatków za pomocą których Trump może zaskarbić sobie sympatię wśród większej liczby wyborców.

Indeks DAX

Dax w porównaniu w amerykańskimi indeksami wygląda dość słabo. Cena skonsolidowała się w okolicach szczytów i można odnieść wrażenie, jakby byki przygotowywały się do ataku na ATH.

Giełdy na świecie

Z technicznego punktu widzenia, rozsądne byłoby zejście do poziomów dolnych ograniczeń widocznej konsolidacji. Obecna konsolidacja przybrała charakter flagi, reakcja na dolne ograniczenia powinna wypełnić strukturę i ustanowić zasięg na nowym ATH. Nie muszę przypominać mojego konserwatywnego podejścia odnośnie kierunku gdzie pozycji długich rozgrywać nadal nie zamierzam.

Kawa

W ciekawym położeniu znajduje się kawa. Obecna wyprzedaż może dla inwestorów okazać dobrą okazją do zakupów. Osobiście planuję podjąć próbę rozegrania pozycji długich jak najbliżej 109.70. Są to w mojej ocenie poziomy niezwykle istotne z historycznego punktu widzenia.

Kawa

Ropa WTI

WTI kolejny raz z sygnałami wzrostowymi. Potencjalnie dobrym miejscem do zakupów z użyciem zlecenia zabezpieczającego na rozsądnym poziomie, możliwie najmniejszym od miejsca zawarcia transakcji wydaje się strefa 58.18 – 58.39

ropa WTI

Indeks SP500

Amerykanie w euforii zakupowej która jeśli nam niedźwiedziom się nie poszczęści może potrwać jeszcze długo. Jeden mądry człowiek powiedział mi kiedyś: „Jeśli chodzi o indeksy amerykańskie, to zakładając rozsądne zarządzanie kapitałem, gdzie byś nie kupił i tak zarobisz. Kupuj po każdej cenie.” A było to gdy S&P znajdował się ponad 50% niżej niż obecnie.

Sp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły