środa, 18 maja, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Nasdaq domyka lukę. Dax konsoliduje się w okolicach lokalnych szczytów.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Podczas wczorajszego live rozmawialiśmy między innymi na temat Nasdaq w perspektywie spadkowych oczekiwań sporej części inwestorów, które mieliśmy okazję obserwować. Okazuje się, że słusznie określiliśmy biorąc pod uwagę charakterystykę amerykańskich indeksów, potrzebę domknięcia luki na Nasdaq.
Właściwie długo nie musieliśmy czekać bo nasza wróżba została zrealizowana jeszcze tego samego dnia.

NASDAQ

DAX konsoliduje się w strefie ~ 11000-11200, pozostaliśmy na froncie walki bez sygnału z Bollingera, a co za tym idzie, strategia daje nam swobodę w rozgrywaniu dowolnego kierunku, wyznaczanego na podstawie CMM.

Pierwszy istotny sygnał, powstał już dziś o godzinie 4:30, był to sygnał wzrostowy z interwału M15. Biorąc pod uwagę godzinę, mało kto taki sygnał miał szansę rozegrać nie wspominając, że nie są to dobre godziny do handlu chociażby z uwagi na zwiększone koszta transakcyjne.
Sygnał zaoferował +40 pkt, po czym cena wraca ponownie do średniej.

Na chwilę pisania niniejszego artykułu moje przemyślenia na temat nadchodzącej sesji, kształtują się następująco.
Powyżej głównej średniej na M15, cały czas wszystko pod kontrolą byków.
Jeśli jednak niedźwiedziom, uda się tę barierę przeforsować, celuję głównie w okolice 10950, gdzie możemy zaobserwować obronę.

dax

Wyjście poniżej range z dzisiejszego dnia może być iście ciekawe. Albo szybko to wybiorą, albo możemy być świadkami dynamicznego zejścia w okolice 11950. Czego z perspektywy kolejnych, nadchodzących sesji bym sobie życzył.
Nie wyprzedzajmy jednak faktów i poczekajmy na ponowne zejście głównej średniej z M15.
Szczegółowe podejście postaram się omówić o 8:50 na naszym Youtube’owym kanale, kto wie, być może uda się rozegrać to podczas transmisji.

Dziś niespodzianka, bo razem z nami gość, który powie kilka słów o swoim handlu.
Myślę, że warto dziś być z nami —> Polowanie na rynkowe okazje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Medium well, stopień przedświątecznego wysmażenia niedźwiedzi.

Święta za rogiem, zanim większość z nas odda się ich magii, wypada trochę postudiować. Co wydarzyło się na indeksach, dlaczego...

Podobne artykuły