Kurs NZD/USD traci ponad 10% od kwietnia. NZD/USD odbija ostatnio.

0

Dolar nowozelandzki ostatnio odrabia straty wobec amerykańskiego dolara. Para walutowa NZD/USD po osiągnięciu szczytu w kwietniu silnie traciła. Od szczytu z poziomu 0,7035 USD traci obecnie ponad 10%. Jednak ostatnie odbicie kursu pokazuje, że dolar nowozelandzki chciałby podejść wyżej. Od lipcowego dołka para NZD/USD odrobiła do teraz blisko 4%.

NZD/USD niżej o ponad 10%

Początek bieżącego roku nie był najlepszym w wykonaniu pary walutowej NZD/USD. W styczniu kurs pary mocno spadł i znalazł się na poziomach z października 2020 roku. Jednak w dwóch kolejnych miesiącach nowozelandczyk zyskiwał. Para walutowa NZD/USD rosła pomimo tego, że w tym czasie dolar amerykański wiódł prym wśród głównych światowych walut.

Jednak para zatrzymała wzrosty na początku kwietnia osiągając szczyt na poziomie 0,7035 USD. Kwiecień okazał się najsłabszym miesiącem w tym roku, gdyż notowania pary walutowej obniżyły się w tym czasie aż o 6,89%. Następnie nowozelandczyk próbował odrabiać, ale wzrosty zostały szybko zanegowane. Rynek w lipcu ustanowił minimum na ten rok zrównując się poziomem z maja 2020 roku. Para NZD/USD od szczytu z kwietnia tego roku znajduje się obecnie niżej o ponad 10%. 

Kurs NZD/USD odbija ostatnio

Po osiągnięciu w połowie lipca minimum rocznego, dolar nowozelandzki zaczął odrabiać. Kurs NZD/USD w dalszym ciągu odrabia, a od dołka zyskuje obecnie blisko 4%. Jakby nie patrzeć miejsce do dalszej wspinaczki jest. Czy kurs NZD/USD będzie nadal odbijać?

Nowozelandczyk powróci powyżej 0,64 USD?

Spoglądając na wykres pary walutowej NZD/USD z interwału czasowego H4 zauważyć można, że dolar nowozelandzki szczególnie mocno bronił strefy: 0,619-0,621 USD. Rynek przełamał wczoraj zakres średniej kroczącej SMA 77 i dziś ustabilizował cenę powyżej jej zakresu.

Obecnie od pary walutowej oczekuje się, aby pokazała, czy rzeczywiście odbicie jeszcze może trwać. Kluczowe w najbliższym czasie wydaje się obserwowanie zachowania rynku wobec zakresu średniej kroczącej SMA 77. Jeżeli ten poziom będzie w najbliższym czasie utrzymywany, dolar nowozelandzki ma szansę podchodzić pod wyższe zakresy. Najbliższym celem dla pary walutowej NZD/USD może być strefa oporu, wyznaczona przedziałem 0,635-0,637 USD. Jednak, gdy rynek zbierze odpowiednią siłę kurs powrócić może powyżej 0,64 USD. 

Wykres NZDUSD
Kurs NZD/USD 09.08.2022

Liczyć należy się jednak z faktem, iż dolar amerykański w dalszym ciągu pozostaje silny. Pomimo ostatnio słabszego czasu, zainteresowanie dolarem nadal pozostaje wysokie. Powrót pary NZD/USD poniżej średniej kroczącej i brak chęci wzrostowych, świadczyć będzie o potencjale zejścia rynku ponownie do strefy wsparcia (0,619-0,621 USD).

Podsumowanie

Dolar nowozelandzki ma szansę na dalsze odrabianie. Warto przy tym pamiętać jednak, że para NZD/USD pozostaje jednak w szerszej zależności spadkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here