środa, 4 października, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Kurs EUR/USD dynamicznie osuwa się w kierunku korekty 1:1

Polecane

Filip Bronisz
Filip Bronisz
Aktywny spekulant z doświadczeniem sięgającym roku 2015. Swoje decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie Overbalance oraz ATR. Znany z serwisu Forex Factory jako VezoriWariat, gdzie aktualnie obserwuje go ponad 450 subskrybentów. Jego podejście do inwestycji jest bardzo agresywne, a zawierane pozycje często sięgają stosunku ryzyka do zysku nawet 1:40.

EUR/USD podąża do korekty 1:1

Widoczny na obrazku zaznaczony poziom wynosi około 130 pips. Często ta para walutowa reagowała na podobne poziomy w przeszłości. Ciekawe jest też miejsce, w którym aktualnie owa korekta wypada, ponieważ wcześniej mieliśmy na tych poziomach trzykrotnie testowany opór 1.0999. Uważam, że zejście do wspomnianego poziomu, to dla mnie bardzo dobry sygnał do zajęcia pozycji długiej na nowe maksima. Aktualnie rozgrywam pozycje krótkie, ponieważ nagłe dynamiczne osunięcie wskazuje na dalsze spadki, pozycje zostały zajęte poprzez sell stop.

Ropa WTI – permanentny wzrost?

Dawno nie widziałem tak bardzo jednokierunkowych wykresów. Oczywiście każdy trend kiedyś się kończy, natomiast na tym walorze zagrywanie geometrycznych korekt nie wymaga specjalnych umiejętności. Zaznaczona czerwonym czworokątem korekta wynosząca od 170-200pkt jest wręcz permanentnie powtarzana. Kolejna pozycja długa to na ten moment poziom 32.79 do nowych maksimów 34.58

DAX – wielka okazja!?

Bardzo dobry sygnał jaki się pojawił według mojej metodologii to poziomy powyżej 11691 z stop lossem na nowych maksimach. Tutaj będę próbował wyciągnąć transakcję nawet do 9800 punktów. Liczę na dynamiczne, jednokierunkowe spadki z możliwością piramidowania, zgodnie z powiedzeniem byki wchodzą po schodach, niedźwiedzie skaczą przez okno.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Onde zawarło umowę na ponad 350 mln zł – akcje zwyżkują

Onde podało dziś rano, że spółki celowe należące do Grupy ZE PAK zleciły firmie budowę elektrowni wiatrowych o łącznej...

Podobne artykuły