GBP/JPY zamknięte w konsolidacji, USD/TRY kontynuuje wzrosty: analiza techniczna na 08/11/2019

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliottFXtrader oraz analityk nr. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliott’a, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Kurs GBP/JPY nadal w konsolidacji horyzontalnej

analiza techniczna gbp/jpy

Po ostatnich wzrostach z poziomu dołka fali 1 głównego cyklu, zlokalizowanego na 126.53 do szczytu fali 2 głównego cyklu na poziomie 141.49 przyszedł czas lokalnej korekty. Cały tydzień kurs GBP/JPY znajdował się i nadal znajduje się w wąskiej konsolidacji horyzontalnej zlokalizowanej między poziomami 138.76 – 141.49 i jak na razie nie widać specjalnie żadnych oznak zwiększonej aktywność jednej czy drugiej strony rynkowej. Tego rodzaju konsolidacja rynkowa nie jest sama w sobie czymś nadzwyczajnym, ale jeżeli rynek wykonał już cała trójfalową korektę wzrostową w fali 2 głównego cyklu, to obecnie powinniśmy zobaczyć na wykresie rysowanie się nowej fali spadkowej o charakterze impulsywnym, natomiast obecne zachowanie rynko nie daje żadnych podstaw, żeby tak sądzić. Następnym scenariuszem alternatywnym, najbardziej dopasowanym do aktualnej sytuacji rynkowej, jest scenariusz korekty fali 4 niższego rzędu, która jest właśnie tworzona na wykresie, a następnie wybicie górą w fali 5 niższego rzędu. Jeżeli nawet taki scenariusz byłby rozegrany przez uczestników rynku, to i tak korekta wzrostowa jest już dojrzała i za niebawem powinniśmy być świadkami kontynuacji trendu spadkowego.

 

Kurs USD/TRY wybija górą z formacji Klina

analiza techniczna usd/try

Zakończenie fali (b) niższego rzędu na poziomie 5.6807 pozwoliło stronie popytowej na tymczasowe przejęcie kontroli nad ceną na interwale czterogodzinowym. Nastąpiło wybicie górą z formacji cenowej Klina Zwyżkującego i kurs USD/TRY zaczął powoli, aczkolwiek konsekwentnie, podchodzić pod najbliższy poziom oporu technicznego zlokalizowany na 5.7902. Jego test wydaje się tylko kwestią czasu, gdyż ruch wzrostowy wspomaga pozytywne i silne momentum oraz aktualny licznik fal Elliotta zakładający ponowienie wzrostów niedokończonej fali (c) korekty wzrostowej. Na wyższych interwałach czasowych obecna struktura falowa jest nadal formą korekty złożonej WXY z okazjonalnymi wybiciami wzrostowymi lub spadkowymi. Brak trendu na wyższych interwałach czasowych, czy to wzrostowego, czy to spadkowego, czyni parę USD/TRY idealną do krótkoterminowej spekulacji opartej na poziomach wyprzedana i wykupienia rynkowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o