środa, 4 października, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

DAX powraca do respektowania overbalance!

Polecane

Filip Bronisz
Filip Bronisz
Aktywny spekulant z doświadczeniem sięgającym roku 2015. Swoje decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie Overbalance oraz ATR. Znany z serwisu Forex Factory jako VezoriWariat, gdzie aktualnie obserwuje go ponad 450 subskrybentów. Jego podejście do inwestycji jest bardzo agresywne, a zawierane pozycje często sięgają stosunku ryzyka do zysku nawet 1:40.

DAX przed wielką próbą.

Ostatnie sesje dla tego waloru to bardzo duża zmienność, a jak wiadomo każdy trader zmienność uwielbia. Tak jak możemy zauważyć na obrazku, ostatni swing spadkowy, mający miejsce 27 lutego osiągnął prawie 460 punktów. Aktualnie mamy odreagowanie na tak duże spadki. Nie jest to jednak zwykły ruch korekcyjny!

Przyjrzyjmy się bliżej, co robi rynek. Przez okres czasu od czwartego stycznia do dziś powstał już czwarty zasięg o rozpiętości około 360 punktów. Co ciekawe, jest to już trzecia taka korekta w tym swingu spadkowym, ponieważ ostatnia niestety była dla mnie nie do rozegrania, ponieważ cena nie dotarła do krawędzi, co nie pozwoliło zająć pozycji z niskim ryzykiem.

Poziom jaki chciałbym osiągnąć to minimum ostatnie minima, czyli 1330. Celuję natomiast pod ostatnią konsolidację, czyli poniżej poziomu 12930. Ewakuacja z pozycji stratnych to 13786. Początkowy założony stosunek zysku do ryzyka to 1:8,5.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Onde zawarło umowę na ponad 350 mln zł – akcje zwyżkują

Onde podało dziś rano, że spółki celowe należące do Grupy ZE PAK zleciły firmie budowę elektrowni wiatrowych o łącznej...

Podobne artykuły